Jak si správně vyčistit brýle?

Jak si správně vyčistit brýle?

 

Svět vypadá zcela jinak, pokud jsou vaše brýle čisté. Proto musíme o své, ale i o brýle svého dítěte pečovat. Vyčistit si brýle a odstranit skvrny se může zdát být snadné, ale ve skutečnosti to vyžaduje čas a vždy je třeba postupovat správně.

Děti chodí z místa na místo, brýle si neustále nasazují, sundávají a to ovlivňuje jejich vidění. Je důležité jim brýle často čistit a naučit je to dělat taky. Tím zajistíme, že si vaše dítko udrží dobrou kvalitu zraku a bude se moci věnovat svým oblíbeným činnostem. To vše samozřejmě platí i pro dospělé.

 

artu-set-sovicka-11823           soft_clean_20

Dodržování přiměřeného čištění brýlí nejenže zaručuje jejich trvanlivost, ale může také předejít jakémukoli druhu nákazy. Nicméně prevencí návyků, jako je například čistění brýlí mlhou od úst nebo pokládání brýlí sklem dolů, se tomu můžeme vyvarovat.

Před samotným vyčištěním je doporučováno, aby si dítě i jeho rodič před čištěním brýlí umyly ruce. Tím se zabrání tomu, aby se nečistoty nebo mastnota, které můžete mít na kůži, přenesly na brýle.

Nejlepším nástrojem na čištění brýlí je čistící sprej na brýle a hadřík z mikrovlákna. Stojí pár korun a je dostupný snad ve většině optikách. Brýle můžete čistit také vodou s kapkou jaru nebo tekutým mýdlem s neutrálním pH. Brýle stačí do jarového nebo mýdlového roztoku na pár vteřin namočit a poté studenou nebo vlažnou vodou opláchnout. Brýle je třeba jemně osušit hadříkem z mikrovlákna a především si musíme ověřit, že jsou brýle zcela vysušené. Častou a velkou chybou je utírání brýlí kapesníkem, rukávem trika nebo jinou částí oblečení. Tyto materiály nejsou na první pohled moc hrubé, ale opak je pravdou. Čištěním těmito materiály se do skel dělají menší rýhy, které se časem prohlubují a tím čočky nenávratně poškodí.

Pokud jste na cestách a zrovna u sebe nemáte mikrovlákno a čistící sprej, výborným pomocníkem jsou vlhčené ubrousky určené na brýle. Pozor ale, aby neobsahovali alkohol, který určitým typům materiálům škodí a může poškodit i povrchové úpravy čoček.

Čas od času není na škodu zajít si do vaší oblíbené optiky nebo do jakékoli jiné, protože tam zpravidla mají ultrazvukový čistič, který vaše brýle vyčistí opravdu do hloubky i ze špatně dostupných míst, které si sami nevyčistíte.

Čistěte šetrně. Všechny části brýlí je třeba čistit několik sekund.

Nezapomínejme, že děti jsou v neustálém pohybu a mohou se potit nebo se na nich může nahromadit více prachu než obvykle. Proto je třeba nezapomínat na nosníky a konce straniček, které jsou neustále v kontaktu s kůží. Je zbytečné neustále čistit brýle, pokud nejsou uloženy tam, kam patří, tedy v pouzdře na brýle. Naučte se své dítě ukládat brýle do pouzdra ve chvíli, kdy jde vykonávat nějakou činnost nebo jde spát.

 

Kompletní nabídka na čištění brýlí: https://www.nanito.cz/cisteni-bryli/

Kompletní nabídka pouzder: https://www.nanito.cz/pouzdra-na-bryle/

20689